Komerční banka, a. s.

Hospodářské ukazatele pro rok 2010

Tržní kapitalizace: 157,74091 miliardy korun
Počet akcií: 38,01 milionu
Hodnota dividendy: 270 Kč
Dividendový výnos: 6,51 %

P/E: 11,84
EPS: 21,09
Návratnost investic (ROI): není k dispozici
Rentabilita vlastního kapitálu (ROE): 18,72

Burzovní označení: BAAKOMB (CZ0008019106)

Více informací o Komerční bance

Komerční banka, a. s. má sídlo v České republice. Jde o obchodní, komerční, banku, která se zaměřuje na poskytování finančních a bankovních služeb. Běžné užívaná zkratka je KB.

Komerční banka nabízí své produkty pro jednotlivce, mladé lidi, studenty, podnikatele a malé firmy, podniky a municipality. Mezi hlavní aktivity patří poskytování úvěrů, půjček a bankovních záruk. Dále pak přijímání a ukládání vkladů a poskytování bankovních služeb prostřednictvím pobočkové sítě.

Banka dále nabízí pokladní operace na mezibankovním peněžním trhu, servis zahraničnímu obchodu a investiční bankovnictví.

Prostřednictvím svých dceřiných společností nabízí banka i pojištění, penzijní připojištění a stavební spoření.

Komerční banka vytvořila v rámci České republiky Finanční skupinu KB, která má pod sebou tyto společnosti: Factoring KB, Modrá pyramida stavební spořitelna, Penzijní fond Komerční banky, Essox (spotřební financování), Komerční pojišťovna, Protos, uzavřený investiční fond, Bastion European Investment S.A.

Minoritní podíly má Komerční banka i v CBCB - Czech banking Credit Bureau (drží 20procentní podíl) a Českomoravská záruční a rozvojová banka (13procentní podíl).

Banka působí jak v České republice, tak i na Slovensku, kde své bankovní služby nabízí prostřednictvím dceřiné společnosti Komerční banka Bratislava, a. s.

Majoritním akcionářem Komerční banky je francouzská společnosti Societe Generale SA, která v KB drží podíl 60,35 procenta.

Akcie Komerční banky snadno zakoupíte na Burze cenných papírů Praha nebo prostřednictvím RM-Systému.

Další vybrané banky

Banco de Chile
Bank Hapoalim Ltd (ADR)
Bank Hapoalim Ltd.
Bank Leumi le-Israel Ltd.
Banque Cantonale Vaudoise
Landesbank Berlin Holding AG
Oesterreichische Volksbanken-AG
Sberbank Rossii OAO

Přihlaste se k odběru novinek