Ochutnejte Penzijní DIP
Vytěžte doplňkové penzijní spoření a dlouhodobý investiční produkt. Nabízíme strategii, jak zkombinovat oba investiční nástroje a získat maximální možný užitek.
Co všechno obnáší důchodová reforma? Jak mě zatíží? Co všechno bude obsahovat? Budu mít nižší důchod? Na tyto a další otázky se vám pokusíme odpověď.
Důchodová reforma se rozděluje do dvou částí. Na malou důchodovou reformu a na tu velkou. Velká důchodová reforma začala 1. ledna 2013. Malá důchodová reforma pak o rok dříve. Čtěte také: Důchodová reforma v kostce
Články o důchodové reformě
Průběžně sledujeme a přinášíme aktuální články o připravované důchodové reformě. Přečtěte si další texty na toto téma, které se dotkne každého z nás.
Vytěžte doplňkové penzijní spoření a dlouhodobý investiční produkt. Nabízíme strategii, jak zkombinovat oba investiční nástroje a získat maximální možný užitek.
Penzijku by slušela chytřejší úprava podmínek pro spoření a následné čerpání finančních prostředků.
Vláda s ohledem na schodek veřejných financí upravila parametrické údaje penzijního spoření. Vyslala jasný signál, že na penzi si musí lidé spořit více.
Zavedením investičního penzijního účtu dojde k produktové svobodě při zajištění na stáří. Odstraní se výhradní podpora dvou nynějších finančních produktů a rozšíří se na celý trh.
Důchodová reforma dlouhodobě rezonuje českou společností i politickou scénou. Přitom stačí málo a důchodová agenta bude jen technická záležitost.
Ačkoliv jsme se dosud nedočkali důchodové reformy, některé změny budou nutné i bez ní. Co by měl obsahovat nultý pilíř důchodového systému?
Debaty ohledně další verze důchodové reformy se nesou i v duchu garance zaručeného minimálního důchodu. Podívejme se podrobněji, co znamená tento pojem.
Důchodová reforma klepe stále hlasitěji na dveře. Na vyřešení budoucího financování důchodů zbývá poslední dekáda.
Účastníkem důchodového spoření proti své vůli. Tak se dá shrnout extrémní přístup ke spoření na stáří.
Nabídka penzijních produktů se v Česku zahušťuje. Zajištění na stáří má nyní dva produkty, za rok přibydou další dva.
Jaké možnosti a příležitosti mají české vlády ke změně důchodového systému k dispozici?
Nově zřízená Komise pro spravedlivé důchody chce řešit především dílčí záležitosti v penzích. K systémovým krokům se moc nemá.
V České republice je zavedený průběžný systém financování důchodů. I přes své nedostatky bude i nadále robustním řešením pro všechny důchodce.
Český důchodový systém se dělí do tří pilířů. První pilíř je povinný, druhý čeká na svůj konec a třetí bude inovován.
Důchodová komise přináší nový pohled na důchod a penzisty. Některé návrhy jsou žádoucí, jiné zavání sociálním inžernýrstvím.
Předseda vlády Bohuslav Sobotka, vzešlý z voleb 2013, dělá všechno proto, aby penzisté byli co nejvíce závislí na státu.
Rovný důchod staví na hlavu všechny dosud zažité záležitosti týkající se pracovního trhu, solidarity a rozdílů v příjmech.
Uplynulý rok byl ve znamení největšího porevolučního investičního počinu. Důchodová reforma nevyšla. Diskuse okolo důchodů utichá.
Předčasné volby do poslanecké sněmovny přinesly jednu jistotu. Zrušení 2. pilíře důchodového systému. Sbohem a šáteček.
Jednoduché vysvětlení rozdílů prvního, druhého a třetího pilíře důchodového systému. Stručný náhled na penzijní problematiku.