Garsonky a garsoniéry v Plzni

Pořízení garsoniéry v Plzni je otázkou zhruba 800 tisíc korun. Dají se pořídit i garsonky za poloviční cenu, avšak s tím omezením, že jde vesměs o sklepní či suterénní prostory.

Běžná plzeňská garsonka o velikosti od 18 do 25 metrů čtverečních vás vyjde na částku od 750 do 950 tisíc korun. Hodně závisí na dobré dopravní dostupnosti a občanské vybavenosti v okolí. Důležitým kritériem je také to, jestli je nutné garsonku rekonstruovat či jinak modernizovat.

Pro koho se hodí garsonka?

Garsonka, čili byt o dispozici 1+0, se hodí zejména pro osaměle žijící osoby. A to buďto pro důchodce, ale také pro mladé lidi, kteří stojí teprve na samém začátku své pracovní kariéry. Čtyřčlennou rodinu do garsonky zkrátka nenaskládáte. Podobně na tom budou ti, kteří se rozhodnou žít spolu s partnerem na malé ploše. Zkrátka pro pár, nebo rodinu s malým dítětem, je vhodnější bytová dispozice 2+1 a větší.

V Plzni jsou garsonky relativně rozšířením bydlením lidí ve věku od 25 do 40 let, kteří jsou trvale bez partnera anebo se se svým protějškem nechtějí sestěhovávat do společného bytu.

Zvětšení garsoniéry

Nejen plzeňské garsonky mají omezení zejména v počtu místností. Prakticky jde o obytnou kuchyni, ve které je jak kuchyňský kout, tak i ložnice, obývací pokoj a pracovna v jedné místnosti. Kladem je, pořídíte-li si garsonku v některém z plzeňských činžáků postavených ještě za první republiky. Výhoda tkví ve vyšších stropech a vy si tak můžete zřídit spací patro, pod které můžete umístit třeba skříně nebo třeba pracovní plochu.

Toto řešení s využitím prostoru na výšku se nedá příliš dobře realizovat v panelákových domech, neboť stropy jsou vesměs ve standardní výšce pohybující se okolo 2,7 metru. Do takto projektovaných garsoniér tak patro s postelí těžko umístíte. Navíc problémy přináší i samotné betonové panely, do kterých se špatně vrtá a provádějí související stavební úpravy.

Kde najít v Plzni garsonky?

Nejvíce garsoniér na malé ploše lze najít ve velkých sídlištích. Zejména Lochotín a Bolevec jsou takovými místy v Plzni. Jestliže se rozhodnete pro koupi anebo podnájem garsonky na Lochotíně či Bolevci, spočítejte si, jak dlouho vám potrvá cesta do centra Plzně. Z konečné tramvajové zastávky Košutka na Lochotíně na zastávku Sady Pětatřicátníků v samém centru krajské metropole plzeňského kraje dojedete tramvají za 15 minut. Cesta na konečnou stanici Bory trvá dalších deset minut.

Přihlaste se k odběru novinek