Jak hledat a najít byt v Plzni

Najděte co nejrychleji a nejsnadněji vhodný byt v Plzni. Návod můžete použít i na hledání bytů v jiných městech České republiky.

Nejefektivnější cestou, jak v co nejkratší době nalézt odpovídající bydlení je zkombinovat několik postupů. Ve stručnosti si probereme ty základní.

Rozhoďte sítě mezi přátele

Není nic jednoduššího, než se začít ptát svých přátel, jestli neví o nějakém vhodném bytě. Pro zrychlení této možnosti můžete použít sociální sítě jakými jsou například Facebook nebo Google Plus, rozeslat hromadné e-maily a SMS zprávy.

Pro konzervativní jedince je tradičnější volit cestu pomocí hospodské šeptandy. Ta má sice menší dosah, ale může být o poznání kvalitnější.

Realitní servery

Spolu s přáteli a známými prohledávejte i realitní servery. Nechte si zasílat tipy podle předem zadaných kritérií. Bytů je v Plzni dostatek, jen je otázka, jestli se vám bude vybraná nemovitost dostatečně líbit, případně budete mít na nájem a další služby.

Realitní kanceláře

Další možností je oslovit plzeňské realitní kanceláře. Těch je na dvě stovky a nabízejí rozličné služby. Počítejte však s tím, že i realitky fungují jako vy. Tzn. kromě nabídky ve svých databázích sledují realitní servery a konkurenci. Proto se každou doporučenou nemovitost ještě raději pokuste najít sami. Může se stát, že realitní kancelář je jen mezičlánek, který vás zbytečně vyjde na další peníze.

Přihlaste se k odběru novinek