Jak rychle sehnat peníze? Třeba prodejem automobilu

Získat rychle peníze je možné třeba prodejem osobního automobilu. Touto operací lze vyřešit akutní nedostatek finančních prostředků.
 

Automobil je pro mnohé Čechy nesmírně zajímavé majetkové aktivum, na které se dá nahlížet z různých stran. Třeba z té, kdy potřebujete nutně peníze a nemáte žádný jiný majetek vhodný pro zpeněžení. Čtěte také: Auto na úvěr: Leasing, spotřebitelský úvěr nebo kontokorent

Vozidlo do počtu

Nejste-li na vašem osobním automobilu existečně závislí, můžete si dovolit s relativně vysokou lehkostí prodat váš vůz. Jeho hodnota se odvíjí podle technického stavu vozidla. Platí přitom pravidlo, že čím lepší stav, tím kratší doba, která uplyne mezi začátkem a koncem prodeje. Stejná závislost platí i pro získání dobré ceny. Zánovní vůz má šanci na lepší finanční ohodnocení.

Vozidlo v dobrém technickém stavu lze udat několika způsoby. Třeba zpětným leasingem. Tento způsob prodeje je zřejmě nejelegantnějším řešením jak získat peníze. Neplatí však pro každého. Jak bylo již uvedeno, je nutné mít vozidlo v dobrém stavu, aby ho leasinová společnost přijala.

Druhým důvodem je určitá finanční situace bývalého majitele. V řadě případů si vůz od leasingovky pronajmou a hradí pravidelné splátky. Nejsou-li exmajitelé auta při penězích, nemusí být vše ztraceno. Leasingová společnost ho může nabídnout někomu jinému.

Rozloučení s autem

Druhou možností je využít služeb autozastaváren. Ty dokáží vykoupit téměř jakýkoliv vůz. Z pohledu řešení finanční situace jde o druhou možnost, neboť první byl již uvedený zpětný leasing. Jakmile dáte vůz do zastavárny, snižuje se vaše šance, že si ho odkoupíte někdy v budoucnu nazpět. Další možností jsou autobazary. U nich je však postup pro získání peněz opačný. Často trvá delší dobu, než se najde vhodný kupec. Čtěte také: Zastavárny aut a jejich výkup aneb Jak získat peníze

Mám auto, ale potřebuji ho

Mnohem horší situace nastává tehdy, kdo potřebuje auto k tomu, aby se s ním dopravoval do zaměstnání, vozil děti do školy anebo ho potřebuje pro podnikání. Nepomůže-li vám zpětný leasing, jsou možnosti v podstatě vyčerpané. Neboť zpeněžení automobilu má svá pravidla a meze, za které nelze zajít.

Odprodej vozu představuje rychlý a účinný řez, kterým zachráníte svou finanční situaci. Jde o dobrou alternativu především tehdy, když vám přerůstají přes hlavu vaše závazky. Tlak věřitelů nemusí být ještě tak silný, jako představa, že míříte do exekučního řízení. Čtěte také: Exekuce je strašákem i v roce 2014

Přidejte si investia.cz na Facebook

Přihlaste se k odběru novinek

Nejčtenější články na investia.cz:

Když trhy míří dolů


Jak vydělat 1000 Kč denně


Čtvrtina lidí má úspory na půl roku


Odchod do starobního důchodu


Britské dělení společnosti má sedm tříd


Sedm případů, jak mít nízký anebo žádný starobní důchod


Dotaz čtenáře: Nemám odpracované roky na důchod


Kdo je v Česku bohatý?


Kam pravidelně investovat 1000, 5000 a 10 000 korun?


Jak stanovit výši nájemného