Kdy půjde do důchodu Agáta Hanychová a její syn Kryšpín?

Odchod do důchodu je klíčovou otázkou každého z nás. Ukažme si na jednoduchém příkladu, kdy půjde do důchodu jedna z tuzemských bulvárních celebrit Agáta Hanychová a její syn Kryšpín. Samozřejmě za předpokladu, že to paní Hanychová nepřežene s návykovými látkami a neskončí jako Amy Winehouse.

I když nejsme server zaměřený na bulvární zpravodajství, není čas od času na škodu publikovat případovou studii o tom, kdy ta či ona celebrita půjde do důchodu. Nejinak je tomu i v případě tohoto příspěvku, ve kterém má hlavní roli dcera herečky Veroniky Žilkové Agáta Hanychová a její letos narozený potomek syn Kryšpín.

Agáta Hanychová a syn Kryšpín

Jak matka v osobě Agáty Hanychové, tak i její syn Kryšpín, půjdou do důchodu až po splnění několika podobných podmínek. Za prvé musejí být oba sociálně pojištění po dobu alespoň 35 let. Za druhé půjde Agáta do důchodu úplně stejně jako její jiný vrstevník. Na ženy narozené po roce 1977 se přestává vztahovat výjimka, kdy do důchodu mohly odejít podle počtu vychovaných dětí.

Čtěte také: Důchodová reforma

Agáta Hanychová se narodila 28. dubna 1985, její syn Kryšpín pak 3. srpna 2011. Podle důchodových tabulek, které pro každý populační ročník uvádějí odchod do důchodu, bude moci jít Agáta na penzi v okamžiku dosažení věku 68 let a čtyř měsíců, což je v roce 2053. Její syn bude mít nárok na důchod při dosažení věku 72 let a osmi měsíců, což bude na jaře roku 2084. Čtěte také: Odchod do důchodu pro muže a ženy narozené po roce 1968

Zajištění na stáří

Je samozřejmě možné, že Agáta Hanychová odejde na odpočinek mnohem dříve, než její vrstevnice. Důvod je prostý. Oproti svým vrstevníkům dokáže vydělávat vyšší sumy peněz. Nezkoumali jsme její příjmy, ale domníváme se, že Hanychová buďto dokáže získat hodně peněz ze svých pracovních aktivit, anebo se poohlédne po bohatém manželovi. Aktuálně je to podnikatel a hráč amerického fotbalu Miroslav Dopita, se kterým má syna Kryšpína.

Co se týká Kryšpína, ten má vysokou šanci, že převezme rodinný byznys, případně si bude užívat doživotní renty z majetku svých rodičů, zejména pak svého otce.

Pokud by potřebovala Agáta Hanychová poradit, jak se co nejlépe připravit na důchod, může si přečíst sérií článků o zajištění na stáří a prostudovat si případové studie finančně-poradenských společností Broker Consulting, Fincentrum a Partners For Life Planning. I na ní totiž platí ověřené doporučení, že by si měla na penzi odkládat desetinu svých příjmů.

Jak na důchod: Stručně a jasně

Zajištění na stáří
Zajištění na stáří podle Broker Consulting
Zajištění na stáří v režii společnosti Fincentrum
Zajištění na důchod podle Partners For Life Planning

Přihlaste se k odběru novinek