Kolik stojí v Plzni byt?

Na jednoduchou otázku složitá odpověď. Cena bytu v Plzni se odvíjí podle několika ukazatelů, které jsou shodné pro nákup bytů v dalších částech republiky.

Hlavním kritériem je velikosti bytu a dispozice. Je velký rozdíl koupit byt o rozloze 100 metrů čtverečních anebo 4+1. Cenu ovlivní i lokalita. Kromě tradičních ukazatelů jako je dopravní obslužnost nebo poskytované služby je neméně důležitým kritériem vzít na vědomí i kriminalitu dané lokality.

Například na Lochotíně se daří krádežím věcí ze zaparkovaných automobilů, zatímco na Petrohradě jsou nejvíce v kurzu loupežná přepadení a znásilnění. Avšak ani tento faktor nemusí hrát velký význam, neboť druhy trestných činností se volně přesouvají mezi jednotlivými městskými částmi.

Od garsonky po loft

Cena garsonky na některém z velkých plzeňských sídlišť (Lochotín, Bolevec) začínají od 700 tisíc korun, ale mohou dosáhnout klidně hranice milionu korun. Cena za větší panelákový byt o dispozici 2+1 nebo 3+kk se pohybuje okolo jednoho až jednoho a půl milionu korun. Větší byty se dají pořídit za dva a více milionů korun.

Atypické byty jako jsou například lofty, penthouse nebo jinak řešené závisí na jednotlivých projektech. Stejně jako hodnota bytu v rodinném domě nebo vilce v klidné části Plzně na Doubravce může být úplně jiná, než stejně velký byt v centru.

Přihlaste se k odběru novinek