Články na třetí čtvrtletí: Krypto, zdravotnictví a Praha

Co mají společného kryptoměny, zdravotnictví, Praha a finanční server investia.cz? Třeba vymezení témat na třetí čtvrtletí roku 2021.

Polovina roku je příležitost pro bilancování nad obsahem finančního serveru investia.cz. Občas zveřejníme článek, kterým poodkryjeme redakční zákulisí. Nejinak je tomu i v tomto příspěvku. V posledním půlroce jsme se zaměřili na mapování investic, důchodům a penzím a vybraným tématům z ekonomiky. I v následujícím půlroce se chceme věnovat vytyčeným tématům.

Přesto nás zajímají i další témata, mezi která patří zdravotní gramotnost, kryptoměny, proletarizace investování. Některé texty již máme připravené, u jiných je pouze základní kostra. Přečtěte si stručné výtahy z článků, které chceme publikovat během léta a září letošního roku.

Zdravotní gramotnost

Gramotností je celá řada. My se na finančním serveru investia.cz zabýváme především finanční gramotností. Své místo má i penzijní gramotnost. Kromě toho se nám líbí i zdravotní gramotnost. Abyste mohli strávit plnohodnotný život a dožít se vysokého věku, je dobré kromě finanční přípravy podniknout i jisté kroky po zdravotní stránce. V tomto příspěvku se netradičně zaměříme na témata spojená se zdravým životním stylem a vhodnou životosprávou.

Proletarizace investování

Pro stávající stav možností investovat prostřednictvím aplikací typu Robinhood se dá použít pojem proletarizace investování. Stejně jako tomu bylo v nultých letech tohoto století u internetu, kdy ho začala používat kritická masa uživatelů, zažívají nyní aplikace nabízející nízký vstup k obchodování a vlastnictví akcií.

Do krypta sluníčkáři neinvestují

Záleží vám na osudu planety Země? Třídíte odpad? Chcete zelené zdroje energie? Pak byste se nákupům a těžbě kryptoměn měli obloukem vyhnout. Uchovávání kryptoměn, jejich těžba, obchodování s nimi nadměrně zatěžují životní prostředí. Pomalu dostávají nálepku špinavých aktiv, za jejich držení zaplatí lidé žijící v okolí znečišťujících výrobních elektrické energie zhoršením svého zdraví.

Mezi další připravovaná témata patří třeba:

Strategická alokace
Účet dlouhodobých investic
Dividendoví aristokraté
Analýza: Praha je nejbohatší český region
Inflace 2021: Proč roste a kdy se zastaví

Děkujeme, že nás čtete a přejeme vám příjemné léto.

Vaše redakce

Přihlaste se k odběru novinek