Minimální mzda poskočí o 700 korun

Minimálně dvěma procentům zaměstnanců se od roku 2016 zvýší mzda. Na výplatních páskách najdou o 623 korun čistého více.
 

Vláda vedená sociálním demokratem Bohuslavem Sobotkou udělá nejméně dvěma procentům zaměstnanců radost. Od ledna 2016 jim zvýší hrubou mzdu o 700 korun. Právě 2,3 procenta zaměstnanců pobírá podle údajů Českého statistického úřadu minimální mzdu. Ta aktuálně činí 9200 korun, od začátku příštího roku bude činit již 9900 Kč. Vláda i nadále pokračuje v naplňování volebního slibu o zvyšování minimální mzdy. Čtěte také: Minimální mzda se od roku 2015 zvýší o 700 korun

Čistá minimální mzda bez dalších bonusů a slev na poplatníka bude od Nového roku 2016 činit 8 811 korun. To je o 623 korun čistého více, než doposud, kdy je čistá minimální mzda 8188 Kč.

Levicový kabinet již minimální mzdu zvýšil od svého počátku vládnutí na podzim roku 2013 jednou a to v lednu 2015 o 700 Kč. V roce 2013 byla minimální mzda zvýšena o pětisetkorunu, zásluhu na tom mám úřednická vláda Jiřího Rusnoka. V letech 2007 až 2013 byla minimální mzda 8000 korun, což se nyní aktuální vláda snaží změnit a posunout limit více nahoru.

Paradox: Minimální mzda vs hranice příjmové chudoby

I přes aktuální navýšení minimální mzdy bude zaměstnanec pobírající tuto sumu pod hranicí příjmové chudoby, jejíž hranice je nyní stanovena na 9901 korun. Mezi čistou minimální mzdou a hranicí příjmové chudoby bude záporný rozdíl ve výši 1090 Kč. Čtěte také: Přínosy minimální mzdy jsou sporné

Podle prohlášení vládnoucí koalice bude minimání mzda bude i nadále stoupat a to nejméně až na úroveň dvou pětin průměrné mzdy. Ta letos za první čtvrtletí dosahovala 25 306 korun. Dvě pětiny odpovídají 10 122 Kč. I kdyby minimální mzda byla oněch 10 122 korun, půjde stále o 892 korun nižší než je nynější hranice příjmové chudby.

Další zátěž pro zaměstnavatele

Zaměstnavatelům přibude s nárůstem minimální mzdy další finanční zátěž, kterou budou muset zaplatit. Nepřipadá příliš v úvahu, že by došlo k masivnímu propouštění lidí, kteří pobírají nejnižší možnou legální mzdu. Z hlediska mzdových nákladů si musí každý zaměstnanec připravit 900 korun měsíčně navíc (10 800 Kč ročně), aby dokázal plošné legislativní zvýšení mzdy ufinancovat. V praxi to bude však více, neboť je zapotřebí vzít v úvahu, že mzdy porostou i těm zaměstnancům, kteří byli placeni o něco lépe, než činí aktuální hrubá minimální mzda ve výši 9200 korun. Jednak musí zaměstnavatel všem zaměstnavatelům s nižší mzdou než budoucích 9900 Kč dorovnat rozdíl, za druhé bude nejeden nadřízený čelit tlaku svých zaměstnanců o navýšení mzdy. Vysvětleme si vše na malém příkladu z praxe.

Zaměstnanec Jiří pobírá hrubou mzdu 10 500 korun. Zvýšením minimální mzdy na 9900 korun u něho vzroste pocit, že je nedostatečně ohodnocený, neboť má více pracovních zkušeností než nově nastupující kolegové. Ty je navíc podle jeho mínění zapotřebí nejprve zapracovat a teprve poté mohou být ohodnoceni stejně jako on. Jeho noví kolegové přesto dosáhnou na takřka srovnatelnou mzdu, kterou by jinak získali až s jistým časovým odstupem. Podobným reakcím se neubrání žádný zaměstnavatel. Čtěte také: Minimální mzda a její vlivy na podnikání

Institut minimální mzdy je dávno překonaný, přesto na něm vláda trvá. Třeba v Německu nebo ve Švédsku minimální mzdu nemají.

Přidejte si investia.cz na Facebook

Přihlaste se k odběru novinek

Nejčtenější články na investia.cz:

Když trhy míří dolů


Jak vydělat 1000 Kč denně


Čtvrtina lidí má úspory na půl roku


Odchod do starobního důchodu


Britské dělení společnosti má sedm tříd


Sedm případů, jak mít nízký anebo žádný starobní důchod


Dotaz čtenáře: Nemám odpracované roky na důchod


Kdo je v Česku bohatý?


Kam pravidelně investovat 1000, 5000 a 10 000 korun?


Jak stanovit výši nájemného