OPF

Za zkratkou OPF se skrývá tradiční označení pro otevřené podílové fondy, které umožňují drobným investorům investovat i malé finanční částky. Drobný investor je většinou fyzická osoba, která pravidelně posílá do OPF částky od několika stokorun až po jednotky tisíc. Sumy mohou být i vyšší, tehdy se vyplatí investovat i jinými způsoby, než jsou otevřené podílové fondy.

Otevřené podílové fondy

Otevřené podílové fondy představují pro drobné investory kvalitní možnost, jak zhodnocovat peníze na kapitálových trzích. Svou konstrukcí se otevřené podílové fondy hodí pro každého, kdo může pravidelně odložit sumu v řádu stokorun.

Není fond jako fond

Otevřené podílové fondy, penzijní fondy, fondy životního cyklu. Stále nějaké fondy, avšak jaký je mezi nimi rozdíl? Provedeme vás po třech základních typech fondů coby institucí, které vám mohou zhodnotit peníze.

Akciové fondy velkých bank II.

Přinášíme druhý pohled na akciové podílové fondy v rámci velkých bank. Investiční strategie je zaměřena na střední a východní Evropu. Oslovili jsme správce těchto fondů a přinášíme jejich vyjádření.

Jak fungují zajištěné fondy?

Zajištěné fondy patří do velké skupiny otevřených podílových fondů. Jejich předností je, že jsou určeny pro konzervativní investory, kteří chtějí i ve špatném období zachovat původní výši investice.

Přihlaste se k odběru novinek