Podzimní jarmarky jsou šancí pro podnikání

Podzimní jarmarky představují zajímavou příležitost pro otestování podnikatelského záměru a získání zpětné vazby.
 

Vyzkoušejte v praxi, zda-li je váš nápad na podnikání úspěšný. Ještě předtím, než budete dávat ve vašem dosavadním pracovišti výpověď, je vhodné si nezávazně vyzkoušet podnikání. Právě nastává ideální doba k jeho testování. Lidé jsou po prázdninách zpátky doma, volný čas netráví ani na chatách či chalupách a vrací se zpět do měst. Účastí na podzimních trzích můžete zjistit, jak velkou šanci má váš podnikatelský plán.

Bez povolení, bez rizika

Každé podnikání má svá úskalí. Kromě toho základního konkurenčního, kdy dopředu nevíte, jestli se na trhu uchytíte, je velkou překážkou administrativní a legislativní. Avšak i toto se dá překonat. Komplikací bývá počáteční investice, která může veškeré myšlenky na podnikání nebo na přivýdělek pořádně zkomplikovat, případně zhatit.

Podzimní a předvánoční trhy se hodí pro každého, jehož činnost není složitá a dají se v ní vydělat peníze. Příležitost mají především ti, kteří oplývají manuální zručností a dokáží ve velice rychlé době vyrobit celou řadu užitečných předmětů. Vysoká přidaná hodnota je samozřejmostí. Čtěte také: Jak na peníze bokem

Přidaná hodnota ovlivňuje i výslednou cenu. Nikdo nemá důvod prodávat pod cenou. Zároveň hrozí, že napoprvé cenu přestřelíte a o vaše výrobky, byť kvalitní, nebude velký zájem právě proto, že jsou pro cílovou skupinu drahé. Cenotvorba představuje vlastní kategorii, kterou si probereme v některém z následujících příspěvků.

Zpětná vazba pro vaše podnikání

Získání zpětné vazby od vašich potenciálních i současných klientů je to, co může vaše podnikání nasměrovat tím správným směrem. Začínající podnikatelé vesměs nemají čas, chuť ani prostředky, aby na základě pokusných skupin složitě zjišťovali, jestli o jejich produkt má někdo zájem. Nejlepší otestování je v rodině a mezi přáteli a zároveň na trhu. Na to se ideálně jeví již onen zmíněný jarmark. Čtěte také: Jak začít podnikat v pěti snadných krocích

Pochval a uznáních si važte a natahujte uši. Přeneste přes srdce, když někdo řekne něco hanlivého na vaši adresu. Respektive zjistí nějakou vadu nebo vám sdělí výtku. Pozitivní i negativní ohlasy si pečlivě zapište. Později se vám tato zpětná vazba bude hodit pro odladění chyb u vašeho výrobku. Zaroveň jde o morální vzpruhu, která vás může vybičovat k dalším výkonům.

Přihlaste se k odběru novinek