Prodej bytu v Plzni

Prodáváte v Plzni byt? Pokud ano, máte několik možností, jak celou záležitost řešit. Platí zásada, že byste prodej reality neměli uspěchat.

Prodej bytu vyžaduje nejedno rozhodnutí. Většinou nejde o obchod, který byste prováděli každý den. Za život vám většinou pod rukama projde jen několik málo bytů.

Proč lidé prodávají byty?

Hlavním důvodem, proč lidé prodávají byty je získání finančních prostředků. Necelý milion korun získáte za prodej plzeňské garsonky. Máte-li větší byt, bude suma vyšší. Za standardní velikost 3+1 lze získat i dva miliony a více. Tedy za předpokladu, že jde o kvalitní nemovitost.

Prodávané byty pocházejí často z dědického řízení a jednotliví dědicové se nedokáží dohodnout na vypořádání. Navíc ne každý má na svém bankovním účtu milion korun na případné vyplacení dalších spoludědiců. Prodej bytu je tak logickým řešením, kdy se uspokojí všichni účastníci dědického řízení.

Dva způsoby prodeje bytu

Prodat byt v Plzni lze dvěma způsoby. Buďto celý obchod zařídíte vy sami s využitím notáře a právníka, anebo se obrátíte na realitní kancelář. První způsob je vhodný zejména pro toho, kdo má více volného času a chuť si vyzkoušet prodat nemovitost.

Drobnou výhodou je, že ušetříte na provizi realitní kanceláři. Zprostředkovatelská provize je většinou do pěti procent z prodejní ceny reality.

Prodej nemovitosti skrze realitku má zase tu výhodu, že celý proces zařídí hypoteční makléř. Vám tak odpadá hledání kupců, komunikace s nimi, provádění je po nemovitosti. Jste-li pracovně vytížení anebo si na prodej bytu sami netroufnete, jsou realitní makléři dobrým řešením.

Přihlaste se k odběru novinek