Pronájem bytu v Plzni bez realitky

Pronájem plzeňského bytu můžete provést i bez realitní kanceláře za zády. Stačí k tomu několik základních rad a informací. Špatného nájemníka nedokáže odfiltrovat ani sebelepší realitka.

Vlastníte-li byt, který chcete pronajímat a současně do celého procesu nezapojovat realitní kancelář či realitního makléře nebo agenta, jste na dobré stránce.

Ze všeho nejdříve si musíte připravit podklady pro inzerát do realitní inzerce. Podle tohoto inzerátu si spočítáte orientační výši nájmu. Vycházet můžete i z ostatních inzerátů, ve kterých se pronajímají byty, které jsou podobné tomu vašemu a nacházejí se v blízkém okolí. Jinak bude vypadat inzerát na panelákový byt v Plzni na Vinicích či na Bolevci a zcela odlišně text inzerátu na byt v klidné městské zástavbě na Slovanech.

Nájemník chce co nejlepší byt

Mějte na vědomí, že potenciální nájemce prochází celou řadu inzerátů a hledá jednak co možná nejnižší cenu a současně i odpovídající šíři služeb, které může využít v okolí bytu. Nachází-li se tak dům, ve kterém pronajímáte byt na opuštěném místě, kam nejezdí městská hromadná doprava a do nejbližšího obchodu je to pěšky dvacet minut, těžko nějakého nájemníka seženete.

Vyhráno nemají ani ti, kteří pronajímají byty přímo v plzeňském centru. Kdo někdy spal v bytě v Kollárově ulici bude jistě souhlasit s tvrzením, že na takovém místě si příliš nočního ticha neužije.

Zájem nájemníků může být velký

Rovněž počítejte s tím, že po uveřejnění inzerátu vám začne volat plno lidí. Někteří vám už po hlasu nemusejí být sympatičtí, někteří nedorazí na sjednanou prohlídku bytů a ani se neomluví. Pro vás to bude vyžadovat co nejvíce být dostupný a flexibilně provádět potenciální nájemníky po bytě. Tedy za předpokladu, že chce volný byt co nejrychleji obsadit.

Přečtěte si další informace o pronajímání bytů v Plzni.

Přihlaste se k odběru novinek