Pronájem nebo prodej bytu přes inzerci

Pronajmout nebo prodat byt lze například přes inzerci, což je jednoduchá a rychlá cesta bez nutnosti využití realitní kanceláře.

Jak nabízet byt

Předpokladem k úspěšnému pronájmu nebo prodeji bytu je, že se o nabídce dozvědí potenciální zájemci. Dát o prodeji bytu vědět lze různými způsoby, například norovat na internetu, v novinách nebo vyvěsit inzerát na vývěsce v místě, kde se byt prodává. Využitím více způsobů propagace se jasně zvyšuje pravděpodobnost, že se najde ten pravý zájemce o Váš byt a inzerce na internetu je ze zmíněných bezpochyby nejsilnějším prostředkem.

V inzerci bytu by mělo být uvedeno, kde se byt prodává (město, lokalita), o jaký byt jde (dispozice, příp. podlaží) a samozřejmě za jakou cenu se nabízí. Dále je důležité uvést, zda je byt družstevní nebo je v osobním vlastnictví. Rozhodování případných zájemců ulehčíte různými doplňujícími informacemi, například "byt po rekonstrukci" nebo "dobrá dostupnost MHD". K fotografiím se doporučuje přidat i půdorys bytu a uspořádání místností a samozřejmě nesmí chybět kontakt, na kterém vás zájemce jistě zastihne.

Výhody prodeje bytu přes inzerci na internetu

Inzertní portály prodeje a pronájmu nemovitostí dnes nabízí velmi široký výběr pro poptávající ale i velmi jednoduchou možnost inzerce pro nabízející a to nejen pro realitní kanceláře ale i pro samotné vlastníky nemovitosti. Ti tak nemusí platit 3-5% provizi za zprostředkování prodeje realitní kanceláři.

Vložení inzerce o pronájmu nebo prodeji bytu na realitní portál je velmi často zpoplatněn několika korunovou částkou. Po zaplacení jednorázového poplatku lze platnost inzerátu bezplatně prodlužovat nebo upravovat dle libosti. Inzerát na prodej bytu je na internetu dostupný neustále, respektive do doby vašeho zrušení.

Kromě vložení inzerce na realitní portál je třeba mít sepsanou smlouvu o prodeji nemovitosti a vypracované daňové přiznání k dani z převodu nemovitosti, což jsou služby právníka a účetní, jejichž cena v součtu nemusí přesáhnout ani pár tisíc korun. Povinnosti ohledně zařízení dokumentace tedy padají na prodávajícího, jde ale o výrazné ušetření nákladů oproti provizi pro realitní kancelář.

Přihlaste se k odběru novinek