Prostitutka Sára spoří na důchod (1. díl)

Přinášíme netradiční úhel pohledu zajištění na stáří pro osoby, které nemají příjmy pocházející z „legální“ pracovní činnosti.
 

V Česku prodává své tělo podle odborných odhadů zhruba 15 tisíc žen. Většina těchto žen prostituuje z finančních důvodů, mezi které patří dluhy, různé formy závislostí a neuspokojivá rodinná situace.

Pomyslnou špičkou ledovce jsou prostitutky, které prodej svého těla baví. Těchto žen je jako šafránu. Z finančního hlediska jde o atraktivní cílovou skupinu. Právě pro ně je určen tento článek.

Když jsme v redakci přemýšleli, jak celý článek koncipujeme, vycházeli jsme z jednoduchých selských počtů. Nezbytnou pomůckou byl průzkum webových stránek, na kterých jsme našli informace především o cenových relacích za sexuální služby. Z toho jsme si mohli vytvořit dostatečně plastický obraz ženy, která se prostituuje.

Sára, 28 let, 1500 Kč za hodinu

Prostitutka Sára nabízí intimní služby již pět let. Spolu s kamarádkou provozují malý privát v širším centru Prahy. Do hlavního města přišla z malé vísky na česko-moravském pomezí. Původně chtěla pracovat jako go-go tanečnice, ale po první nabídce sexu za peníze se rozhodla pro vyzkoušení tohoto řemesla. Sex jí ostatně baví. V současné době nabízí své tělo za 1500 korun za hodinu. Jde o základní sazbu bez příplatků za další rozkoše.

Systém příplatků za služby

Částka 1500 korun za hodinu není konečná suma, ale o výchozí. Za další služby – orální sex bez ochrany, anální sex, líbání – jsou další příplatky. Nejčastěji v rozmezí 300 až 500 korun.

Hodina slasti se tak může klidně vyšplhat na dvojnásobek základní taxy. Z tohoto hlediska proto není vhodné počítat počet klientů, ale průměrný výnos z jednoho zákazníka. Ten pro snazší výpočet stanovíme na dva tisíce korun. Sára denně zvládne obsloužit šest platících klientů. Měsíčně pracuje zhruba 20 dnů. Vzhledem k zákonitostem přírody má jednou do měsíce zhruba týden volno. Za měsíc vydělá 240 tisíc korun.

Po odečtení nákladů jako je nájem privátu, bytu a dalších nezbytných záležitostí jí zbude 190 tisíc. Vzhledem k povaze jejího životního stylu a pocitu, že musí mít hned teď všechno, na co si jen vzpomene, tvoří její úspory jen pár desítek tisíc korun.

Finanční disciplína na prvním místě

Sára musí co nejdříve vyřešit svou finanční disciplínu. Má šanci strávit dlouhá desetiletí v blahobytu a dostatku. Její příjmy tomu odpovídají. Mezi hlavní úskalí Sářina povolání patří jeho postavení mimo legální pracovní trh. Kromě zdravotního pojištění neplatí daně a sociální pojištění.

Právě důchodové pojištění, které je povinné pro všechny osoby samostatně výdělečně činné, kam tato mladá žena nepochybně patří, jí čeká ve stáří velmi nízký důchod. Stále má čas platit důchodové pojištění a v penzi získat od státu alespoň nějaký starobní důchod.

Jak nejlépe by měla Sára naložit s nezdaněným příjmem ve výši 190 tisíc korun, který jí měsíčně zbývá, vám přineseme v dalším dílu tohoto netradičního seriálu. Čtěte také: Prostitutka Sára spoří na důchod (2. díl)

Přihlaste se k odběru novinek