Rok 2019: Příležitosti pro investia.cz

Přicházející nový rok není úplně ideální pro novoroční předsevzetí, přesto jsem si jich v think-tanku investia.cz několik předsevzal.

Ze své zkušenosti je nejlepší příležitost pro změnu takřka libovolný okamžik – netřeba čekat na Nový rok nebo jiné podobně dobře znějící datum. A protože bych rád posunul finanční server investia.cz, představím vám, o co budu v roce 2019 usilovat.

Návštěvnost jako hlavní cíl

Když se bavím s lidmi, kteří sledují finanční server investia.cz od samého začátku, jejich dotazy směřují často k návštěvnosti a finančnímu výkonu. A já jim havlovsky odpovídám, že investia nevzkvétá. Přešlapuje na místě, stejně jako její zakladatel. Původně plánovaný počet publikací sto článků za rok 2018 se nepodařilo splnit. Celkem bylo vydáno 64 příspěvků.

Běžná měsíční návštěvnost se pohybuje okolo lehce přes deset tisíc unikátních návštěv (měřeno prostřednictvím metrik Google Analytics). Finanční stránka projektu je zanedbatelná, přesto bez problémů vydělá na doménu, certifikát https a hosting. Mít investia.cz na full-time by nyní neklapalo.

Proto je návštěvnosti – jak její kvalitě, tak i kvantitě – věnovaná značná pozornost. Cíl na prosinec roku 2019 je sto tisíc unikátních návštěvníků. Stejné číslo bylo cílováno i pro prosinec 2018, a to už v únoru stejného roku. Zdesetinásobení návštěvnosti se nepodařilo. Dokonce se ani výrazně či méně výrazně neposunulo. Výmluv a důvodů proč to nešlo posunout by se našla celá řada. Přesto návštěvnost nestagnuje, ale daří se jí i mírně zvyšovat. A to i v obří konkurenci, kterým je finanční zpravodajství v Česku vystaveno.

Obchodní platforma v těsném závěsu

Druhým cílem je vybudování obchodní platformy pro sjednávání finančních produktů. Na jaké bázi vše bude fungovat zatím nevím. Přesto bych byl rád, kdybyste si prostřednictvím investia.cz mohli zvýšit úložku penzijního spoření anebo založit stavební spoření.

Zajištění na stáří

Nemám v plánu budovat mnohotématicky rozkročený finanční portál, který je pro jednočlennou redakci takřka nemyslitelný. Přesto je záběr témat zaměřený na klíčovou životní situaci: zajištění na stáří. Jmenuje se tak i jedna z mých knih a podobné téma v mé mysli rezonuje přes dekádu. I nadále se bude obsah ubírat tímto směrem. Stejně jako jakým způsobem myslet, aby příprava na podzim života byla odpovědná a přinesla své ovoce.

Pravidlo 100/100/100

Na závěr přikládám jednoduché shrnutí. V roce 2019 bych rád překonal (anebo se hodně významně přiblížil) měsíční návštěvnosti 100 tisíc UIP, vypublikoval sto a více hlavních článků a rád bych odbavil sto návštěvníků měsíčně v připravované obchodní platformě. Nejméně jeden z těchto ročních cílů je dosažitelný.

Uvidíme, co všechno se v novém roce 2019 podaří zrealizovat.

Děkuji za vaši stávající i budoucí důvěru a přeji vše nej do roku 2019.

Josef Janda
zakladatel investia.cz

PS: Mezi dlouhodobější nápady patří třeba i tištěný časopis o osobních financí.

PS 2: I nadále budeme veškeré materiály psát v množném čísle a podepisovat redakcí, byť veškeré příspěvky pocházejí od samotného zakladatele.

Přihlaste se k odběru novinek