Roste zájem o luxusní byty nejen v Plzni

Češi pomalu přicházejí na chuť luxusního bydlení. Kromě tradičního zájmu v Praze a v dalších velkých českých městech začíná na řadu přicházet i západočeská metropole.

Plzeň je čtvrté největší město v České republice. Na metr čtvereční tu nežije tolik podnikatelů a bohatých lidí jako například v Praze nebo Brně, ale i zde je vyšší střední třída hojně zastoupená. Právě lidé z příjmových skupin s ročním platem začínajícím na jednom milionu korun jsou vděčnými zákazníky realitních kanceláří, které nabízejí luxusní byty. Luxusní byt má přitom jednoduchou charakteristiku. Jde o nemovitost, jejíž cena za metr čtvereční začíná na sto tisících korunách.

Palác Ehrlich synonymem luxusního bydlení

Nejblíže se luxusním bytům v Plzni blíží bytové jednotky v rezidenčním domu Palác Ehrlich, kde lze stometrový byt pořídit za pět milionů a více. největší bytovou jednotkou, která je v tomto paláci k prodeji, je byt o výměře 224 metrů plošných s cenou přesahující 21 milionů korun. byt se nachází v posledním podlaží a z oken nabízí úchvatné scenérie na historické centrum plzeňské metropole.

Luxusní byty jako investice

Nejčastěji se kupují luxusní byty jako zajímavá investice. Investor má jistotu, že dům neztratí hodnotu ani v dobách zhoršené ekonomické situace, jako tomu je nyní. Oproti například cenám bytům v panelových domech hodnota luxusních bytů zřídka kdy klesá. Většinou stagnuje anebo mírně roste. Pozvolné zvyšování hodnoty o půl až jedno procento ročně znamená pro majitele takového bytu jistotu.

Přihlaste se k odběru novinek