reklama

Strukturované investiční nástroje

redakce dne 10. 05. 2024 - 00:00

Strukturované investice jsou určené pro širokou investorskou obec. Proč jsou strukturované investiční nástroje výhodné? Jak o nich přemýšlet?

Nejeden investor, který se rozhoduje, kam investovat volné peníze, by měl strukturované investiční nástroje zvážit. Jsou určené pro lidi, kteří mají s investováním zkušenosti. Řadu investorů odrazuje právě struktura těchto produktů.

Neslyšeli jste o strukturovaných investicích? Ale kdeže, jsou mezi námi dlouho, jen v poslední době mírně ustoupily do pozadí.

Proč se investice strukturuje?

Struktura investic se dělí na dvě složky, investiční a depozitní, Potažmo se depozitní část nahrazuje například bezpečnějšími státními nebo korporátními dluhopisy před těmi firemními. Cílem je rozložit investovanou částku mezi více a méně rizikovou složku.

Depozitně-investiční kombík

V běžné bankovní nabídce jsou strukturované investiční nástroje namíchány z otevřených podílových fondů a termínovaného vkladu. Díky tomu jsou relativně srozumitelné i pro začátečníky. Podobný „kombík“ si lze namíchat prostřednictvím běžných produktů. Jedinou drobností bude přijatelnější poplatková struktura oproti namíchání investičních nástrojů po vlastní ose.

Čím vyniká strukturovaný investiční nástroj NC308?

Připravovaný investiční nástroj NC308 je určený pro vyvážené investory, kteří se rekrutují jako začátečníci a mírně pokročilí investoři. Investiční společnost za investory předjímá především výchozí situaci, kdy by chtěli do tohoto strukturovaného investičního produktu vložit větší vklad.

V prémiových akciích je uložena třetina vkladu, v dluhopisech další třetina. Zbývající třetí třetina je v ryze depozitních produktech jako jsou běžné účty a termínované vklady. Doporučená délka držení je pět let, ideálně sedm. Předpokládaný výnos se pohybuje ve vyšších jednotkách procent. Cílem je překonávat dlouhodobě inflaci a přinést investorovi výnos.

Emise strukturovaného investičního nástroje NC308 se nyní připravuje. V první testovací fázi bude nastavena na 20 milionů korun.