Vladimír Kovář

Vladimír Kovář svým zjevem budí dojem vyžilého rockera, než úspěšného šéfa firmy, která zaměstnává 950 lidí a v roce 2010 dosáhla obratu 1,3 miliardy korun.

Název firmy Vladimíra Kováře prý vznikl tak, že položil v hospodě na stůl pětistovku a vyzval své kolegy o vymyšlení jména pro softwarovou firmu. Tak se zrodil název Unicorn. Společnost funguje od roku 1990.

Vladimír Kovář je synonymem člověka, kterému vadí korupce. Před časem dokonce zveřejnil podezřelý tendr, kterého se Unicorn účastnil. Firma nabídla vyhlašovateli zakázky – Českému statistickému úřadu – cenu o 120 milionu nižší, než druhý konkurent. Přesto kontrakt nezískala.

Spolu s Karlem Janečkem živí Kováře matematika. Zatímco v Janečkově případě jsou to burzovní obchody, které těží z rozdílů na úrovni setin vteřiny a méně, u Vladimíra Kováře je to vývoj počítačových programů.

Obchodní strategie společnosti Unicorn se zaměřuje na korporátní sektor. Mezi klienty firmy patří například Česká pojišťovna, Tatrabanka, Komerční banka, Siemens nebo Škoda Auto. Ve státním sektoru pak dodává řešení pro ČEPS. Své aktivity Unicorn rozvíjí i v dalších zemích. Zejména pak ve velké Británii, Itálii, Irsku a ve Francii.

Přihlaste se k odběru novinek