Tip na přivýdělek: Zobchodujte svůj rukopis

Objevili jsme zajímavý tip na malé domácí přivýdělky. Jsou ve znamení nulových vstupních nákladů a skýtají nemalý potenciál.
 

Na jednoduchém příkladu z praxe si můžeme ukázat všechna úskalí, která daná činnost v sobě ukrývá. Při procházení serveru Fler.cz zabývajícího se tržištěm kreativních výtvorů neméně zajímavých lidí, nám padl do oka projekt, který je „kontroverzní“. Tímto nápadem je nabízení ručně psaných polepek na džemy, koření či různé dózy, které šikovná hospodyňka upotřebí ve své denní praxi živitelky. Čtěte také: Letní tipy na přivýdělek

Aby měly kuchtičky přehled

Cena za popisek „Rybízová marmeláda“ o rozměru 6,5 x 2,8 centimetru je devět korun. Normostrana textu by v tomto podání stála 900 korun. Autorka obchůdku s vlastním rukopisem a kresbičkami jich na Fleru za poslední tři roky prodala na 700 různých sad. Nabízí celou škálu popisek na volných samolepkách, které dostanete v každém papírnictví list za pět korun.

Budete-li tuto formu přivýdělku chtít zduplikovat, nezapomeňte počítat. Ne však cenu za list samolepek nebo popisovacího fixu. Daleko více se zamyslete, kolik času vám tento přivýdělek zabere. Nesnižujte ani cenu za popisek. Chcete-li mít dlouhodobě užitek z této nenáročné činnosti, neničte si trh nabídkami typu „popisek za korunu“ apod. Nemějte obavy z nenalezení koncového zákazníka. Vždy se najde kupec, který za tento relativně nadbytečný nápad zaplatí, aniž by se předtím alespoň pokusil o vlastní výtvor. Čtěte také: Jak na peníze bokem

V podobném duchu vytváří popisky na své marmelády aktuálně nejznámější marmomáma Blanka Milfaitová. Složení jejích marmelád je rukopisně napsáno. Tímto krokem podtrhuje svou precizní ruční práci.

Výjimkou jsou štítky vytisknuté na tiskárně a prodávané jako sada, kterou si v domácích podmínkách vyrobí o něco méně osob, než popisky ručně popsané.

Rizika jednoduché myšlenky

V podnikání se poměřují jednotlivé záměry i podle kritéria náročnosti stupu do odvětví. Čím je toto kritérium vstupu nižší, tím se dá čekat vysoká konkurence. Zcela jistě odhadnete, jaká činnost má nižší požadavky. Jestli to jsou popisky na domácí dobrůtky anebo jejich výroba. Ta již vyžaduje větší sumu dovedností a vhodný výrobní prostor. Byť pro začátek může postačit běžně vybavená kuchyně. Pro odlišení na trhu je však nutné zapojit více dovedností, jako je marketing, logistika a umět si propočítat kalkulace a umět cenotvorbu. A hlavně se nebát vydělávat peníze a bohatnout. Čtěte také: Jak začít podnikat v pěti snadných krocích

Mnohdy i zdánlivě vypadající náročná činnost může přilákat nejednoho zájemce o pověstné štěstí v podnikání. Naopak snadné nápady přechází potenciální konkurenti bez povšimnutí. Příliš jednoduchý nápad nemusí mít odpovídající finanční ohodnocení a nepřitahuje tolik pozornosti.

Jak už bývá zvykem, i jednoduchá myšlenka, pokud přijde včas a je dobře provedená, může mít pro svého tvůrce atraktivní zúročení.

Přihlaste se k odběru novinek