Dluhopisový ukazatel J&T Bond Index

Česká J&T Banka přináší srovnání korporátních dluhopisů pod názvem J&T Bond Index. V něm si mohou investoři snadno porovnat jednotlivé dluhopisy.

Do indexu J&T Bond Index budou zařazeny firmy, které vydávají své podnikové dluhové papíry v minimálním objemu 200 milionů korun na jednu emisi. Dluhopisy musí být vydány v českých korunách. Mezi další podmínky patří veřejný úpis a obchodování na platformě společnosti Bloomberg.

Začátkem roku 2019 obsahoval J&T Bond Index 44 emisí dluhopisů v celkovém objemu 78 miliard korun. Samotná J&T Banka se podílela na 19 dluhopisových emisích v celkovém objemu 31 miliard korun.

Na pražské burze se v současné době obchoduje na 50 různých dluhopisových tranší. Svůj rozvoj zažívají i prašivé dluhopisy, které vydávají mnohdy neznámé společnosti v nízkých objemech. Na takové emise se nevztahuje prospekt, jenž vyžaduje Česká národní banka. Investice do prašivých dluhopisů je mnohdy značně riziková.

Zavedením J&T Bond Indexu alespoň částečně zpřehlední trh dluhopisů a nabídne investorům srovnání mezi těmito cennými papíry.

Přidejte si investia.cz na Facebook

Přihlaste se k odběru novinek

Nejčtenější články na investia.cz:

Když trhy míří dolů


Jak vydělat 1000 Kč denně


Čtvrtina lidí má úspory na půl roku


Odchod do starobního důchodu


Britské dělení společnosti má sedm tříd


Sedm případů, jak mít nízký anebo žádný starobní důchod


Dotaz čtenáře: Nemám odpracované roky na důchod


Kdo je v Česku bohatý?


Kam pravidelně investovat 1000, 5000 a 10 000 korun?


Jak stanovit výši nájemného