reklama

České reformy

redakce dne 28. 11. 2011 - 12:13

České reformy se dostávají stále více do povědomí běžných obyvatel. Média o nich přinášejí zprávy, které nebývají zrovna lichotivé. Kabinet Petra Nečase si možná vyslouží přídomek reformní.

Aktuální složení vlády, ve které dominují politici z pravicových liberálně-konzervativních stran TOP09 a ODS, má silný potenciál k prosazení celé řady reforem, na které jsme čekali dlouhých 20 let.

Jestli jsou veškeré české reformy dobře zpracované anebo ne prokáže čas. Zejména pak dnešní opozice v podání ČSSD, která má potenciál na vítězství v příštích volbách. Reforem se především obávají voliči levicových stran. Nechtějí se zdát dnešních sociálních výhod, což je pochopitelné. Neuvědomují si však, že bez potřebných reforem mohou v nedaleké budoucnosti přijít o většinu výhod. To by pro řadu z nich bylo bolestné, neboť ztráta sociálních výhod by proběhla rychle a razantně.

Vláda Petra Nečase se tak zaměřuje na několik oblastí, které reformy ovlivní. Nejvíce citovaná reforma je reforma důchodová. Ta je aktuálně u „ledu“, neboť ji prezident Václav Klaus nechce podepsat, ale ani vetovat. Čtěte také: Důchodová reforma

Mezi další české reformy patří sociální reforma, daňová reforma, zdravotní reforma a reforma veřejných financí.