Krátké zprávy

Denně přinášíme několik krátkých zpráv z české a světové ekonomiky.

Jak vydělat peníze

Kladete si otázku, jak vydělat peníze? Odpověď je snadná. Stačí pracovat, podnikat nebo vyvíjet jinou činnost, za kterou získáte peníze.

Důchody v roce 2012

I v roce 2012 budete mít možnost pobírat důchody. Ty vyplácí Česká správa sociálního zabezpečení a posílá je seniorům v pravidelných intervalech.

Nechceme se v důchodu pást

Podívejte se na video, ve kterém ekonomové Markéta Šichtařová a Vladimír Pikora přibližují svou vizi budoucnosti. Klip Nechcem se v důchodu pást trefně přibližuje, co se může stát s naší budoucností, budeme-li volit nezodpovědné politiky.

Slovenské banky na Slovensku a v ČR

Slovenská republika má oproti Česku poloviční počet obyvatel. Z pohledu počtu slovenských bank je tento poměr k počtu českých bank v ČR třetinový. Na Slovensku působí 14 bank. Stejné číslo, ale v Česku, patří počtu družstevních záložen.

Komerční banky vs centrální banky

Známe je všichni. Ať už je řeč o komerčních bankách nebo centrálních. Základní znalost rozdílů mezi těmito bankami u běžné populace trochu pokulhává. Co jsou to komerční banky a co naopak centrální? Podle jakých kritérií se rozdělují a jaké mají úkoly v rámci bankovního systému?

Přímé bankovnictví Komerční banky

Komerční banka umožňuje svým klientům využívat pro správu svých peněz kanálů přímého bankovnictví. Kdysi se tento pojem nazýval jako internet banking. Přeloženo do češtiny jde o klasické internetové bankovnictví. Nemusíte tak chodit na pobočku vaší banky, řadu transakcí provedete z pohodlí vašeho domova.

Jak na chytré peníze?

Pasivní příjem je snem nejednoho člověka. Jenže ne každý má příležitost dosáhnout na peníze i v okamžiku, kdy nic nedělá. Laická představa o pasivním příjmu je, že člověk má ruce v klíně a kouká z okna. O předchozí práci většinou nepadá ani slovo.

Přihlaste se k odběru novinek