Termínované vklady

Termínované vklady jsou vhodné pro uchování hodnoty peněz. Určené jsou především pro vyšší vklady na delší dobu. Běžně je používají movitější lidé, kteří tak mají část úspor v tomto tradičním depozitním produktu.

Termínovaný účet

Termínovaný účet v Česku nabízí jako jediná Komerční banka. a dříve i družstevní záložna Peněžní dům. Podívali jsem se nabídku depozit Komerční banky. Kromě termínovaného účtu nabízí i termínované vklady.

Termínované vklady na pět způsobů

Termínované vklady nabízejí pro střadatele celý výčet alternativ. Ať už jde o bonusové, strukturované, prémiové, garantované nebo kombinované vklady, mají jedno společné. Vztahuje se na ně pojištění vkladů a banka vám musí vyplatit nejméně tolik, kolik vám na začátku slíbila.

Nejlépe úročené termínované vklady v září 2010

Nejlépe úročené termínované vklady v září letošního roku mohou svým majitelům přinést ročně výnos přes pět procent. Podmínkou je však vložení alespoň jednoho milionu korun. Pokud máte zlomek této částky, nezoufejte. Nabídka bank a družstevních záložen je bohatá. Každý má šanci si vybrat takový termínovaný vklad, který mu nejvíce „sedne“.

Jak na termínované vklady

Termínované vklady mají jednoduché podmínky. Střadatel vloží předem danou částku na určenou dobu a získá určitý vklad. Pokud bude potřebovat peníze dříve, zaplatí sankce.

Garantované vklady

Garantované vklady patří spíše do oblasti investic, ale několik tuzemských bank vytvořila i jejich spořicí část. Jde o vklady, kde se dvě nebo i více částí jednoho vkladu úročí několika možnými způsoby.

Přihlaste se k odběru novinek